VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
„Śpiewajmy w Językach Obcych”

To był już VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej „Śpiewajmy w Językach Obcych”. 15.03.2017 z tej właśnie okazji na naszej szkolnej scenie wystąpili artyści ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu iławskiego.

Do konkursu stanęli reprezentanci Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, Zespołu Szkół w Lubawie i (oczywiście!) Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Uczniowie zaprezentowali łącznie 11 utworów. Działo się, działo! Swoje talenty pokazali głównie soliści, choć na scenie nie zabrakło duetów i zespołów trzyosobowych.

Małgorzata Dobrzyniecka
Grażyna Piękos

Śpiewajmy w Językach Obcych

Jury miało nie lada zadanie przed sobą, bo wszyscy artyści zachwycali swoimi umiejętnościami!

A w jury zasiedli:

• Grażyna Piękos – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie (przewodnicząca jury);

• Izabela Klonowska – Dyrektor naszej szkoły;

• Mariusz Wolański – Wicedyrektor, który jednocześnie był specjalistą od języka angielskiego;

• Renata Grzywacz – szkolny „spec” muzyczny

Monika Karłowska
  • oraz Monika Karłowska – gospodarz i organizator tegoż przedsięwzięcia, juror z dziedziny języka niemieckiego (w tym roku bowiem po wielu latach znalazł się „odważny” i zaśpiewał utwór w języku niemieckim!).

Na podium stanęły:

• I miejsce:
    Karolina Szpanowska – uczennica z Lubawy
    (BONNIE RAIT – I CAN’T MAKE YOU LOVE ME);

• II miejsce:
    Marta Kroplewska – uczennica naszej szkoły
    (SOFIA KALBERG – CRAZY in LOVE);

• III miejsce:
    Monika Klimkowska – uczennica z Susza
    (RIHANNA – LOVE ON THE BRAIN);

Śpiewajmy w Językach Obcych
  • Jury postanowiło wyróżnić jedną artystkę, Karolinę Nowosielską, uczennicę naszej szkoły, za wykonanie utworu CHRISTINA STÜRMER – ICH LEBE.

Śpiewajmy w Językach Obcych

Młode talenty dostarczyły widowni nie tylko wspaniałych wrażeń artystycznych, ale też dały sporo rozrywki – warto tu wspomnieć o „zwariowanym” trio męskim z Lubawy, które za scenie rozkręciło niezłą imprezkę…

Śpiewajmy w Językach Obcych

Działo się podczas konkursu, ale działo się również podczas przerwy, kiedy to jurorzy wybrali się na obrady.

Wówczas świetlica szkolna zamieniła się w prawdziwą dyskotekę, której inicjatorem był konferansjer tegorocznego konkursu – Karol Jabłoński z klasy III TS.

Karol okazał się dobrym prowadzącym, ale jeszcze lepszym zabawiającym!

Na koniec należy wspomnieć o fakcie, że konkurs nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Starostwa Powiatowego w  awie i Firmy Szkoleniowo-Usługowej Mieczysława Czajkowskiego.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów!

Dominika Sierdzińska

Pozostali wykonawcy:

Artyści z Susza:

trio: Damian Rostkowski, Dominik Zakrzewicz,  Mateusza Rodak
(R.I.O. –  PARTY SHAKER)

duet: Malwina Siecińska, Aleksandra Pałys;
akompaniament – Tymoteusz Czajkowski i Arkadiusz Osowski
(Aleksandra Burke – HALLELUJAH)

Artyści z Lubawy:

Kinga Maćkowiak (ED SEERAN – THINK OUT  LAUD)

Daria Ismer i Julia Borkowska (DEMONS – IMAGINE DRAGONS)

Kinga Ewertowska  (CLEAN BANDIT – RATHER BE)

Artyści z naszej szkoły:

Małgorzata Dobrzyniecka (RIHANNA –  DIAMONS)

Dominika Sierdzińska (MILEY CIRUS – THE CLIMB)

MONIKA KARŁOWSKA