z Anną Balińską

Dnia 25 maja 2022 r. w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Balińską. Jest ona autorką powieści obyczajowych, a prywatnie mieszkanką Iławy.

Pierwszą debiutancką powieścią, którą wydała, jest książka „Pod pelargoniowym balkonem”, traktująca Iławę jako tło opisywanych wydarzeń. Kolejne tytuły to „Szczęście od jutra”, „Świąteczny dar” oraz „Sekrety Welu”.

Spotkania autorskie są potrzebne zarówno pisarzom, jak i czytelnikom. Są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. W trakcie spotkania Autorka opowiadała o swoich pierwszych próbach literackich oraz o własnym warsztacie pracy.

Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób przebiega proces powstawania książki – od pomysłu do wydania oraz chwili, w której czytelnik może ją odnaleźć na półce w księgarni czy bibliotece. Swoje doświadczenie Pani Anna przekazała w sposób niezwykle przystępny, ciepły i optymistyczny.

Po wykładzie ze strony słuchaczy padło kilka pytań dotyczących pracy nad książką oraz procesu twórczego i wydawania już przygotowanej pozycji. Było bardzo sympatycznie i być może niektórzy z uczestników również odważą się coś opublikować…

Egzemplarze posiadanych przez bibliotekę szkolną książek zostały opatrzone przez autorkę okolicznościowym wpisem, za co szczególnie dziękujemy.

W spotkaniu brali udział uczniowie klas 3 tha, 2 tho, 1 tg oraz 1 tżh wraz z opiekunami.

Za mile spędzony czas dziękują:

JUSTYNA ROZNOWSKA
KATARZYNA KRASZEWSKA