Obchody 60-lecia
Iławskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
„Najwspanialszym dźwiękiem świata jest śmiech dziecka”

25 października 2019 r. tuż przed godziną 9.00 przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Samorządzie Uczniowskim w ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie stawili się zwarci i gotowi do pracy w kinoteatrze „PASJA”.

Podczas uroczystych obchodów 60-lecia iławskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „MECHANIK” reprezentowało 7 wolontariuszy wraz z opiekunem SU panią Anetą Pączkowską.

Z klasy 4 THO oraz 4 TSR pomoc przy organizacji i przebiegu uroczystości zaoferowali następujący uczniowie:

1. Daria Dominiczak – 4 THO
2. Natalia Jabłońska – 4 THO
3. Zuzanna Cieszyńska – 4 THO
4. Julia Kalkowska – 4 THO
5. Marcin Kaniewski – 4 THO
6. Paweł Bielewski – 4 THO
7. Krystian Kurzeja – 4 TSR.

Uczniowie Naszej szkoły byli jedynymi przedstawicielami iławskich szkół średnich, którzy pomagali podczas tej wspaniałej uroczystości. Nie wiemy dlaczego ale dziękujemy za wyróżnienie i polecamy się na przyszłość.

Wiedza i umiejętności nabyte w Naszej szkole bardzo się przydały. Młodzież „MECHANIKA’’ profesjonalnie przygotowała stół szwedzki, obsługiwała gości, witała przybyłych uczestników, służyła pomocą w szatni oraz obdarowała słodkościami przede wszystkim najmłodszych gości.

Konferansjerem uroczystości był Dominik Jaskulski, absolwent ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, znany wszystkim z Iławskiego Centrum Kultury i Meloradia.

W programie uroczystości znalazły się m.in.:

• Przemówienie pani prezes TPD Bożeny Suchockiej nawiązujące do historii jego powstania oraz obszaru działań,

• Przedstawienie pt. „Czarno na białym” z udziałem młodych artystów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych im. Janusza Korczaka w Iławie,

• Przedstawienie pt.: „Samotny, bo niekochany” z udziałem uczniów szkoły podstawowej z Iławy,

• Rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Przyjaciel dziecka”, w którym brali udział uczniowie Iławskich przedszkoli i szkół podstawowych,

• Wręczenie medali im. dr. Henryka Jordana za liczne zasługi na rzecz TPD. Osobami oznaczonymi zostały pani G. Mądra oraz K. Rychlik,

• Konferencja pt.: „Wychować do miłości” poprowadzona przez panią Elżbietę Mędrzycką ...

... oraz uroczyste pokrojenie tortu.

Należy dodać, że ten wspaniały tort upiekła mama Eryka, kolegi Marcina Kaniewskiego (jednego z wolontariuszy) z Gimnazjum w Ząbrowie.

Wzięcie udziału w tym wydarzeniu było dla nas wszystkich wielkim przeżyciem, które będziemy po latach miło wspominać.

Na pożegnanie umieściliśmy wpis w księdze pamiątkowej.

ANETA PĄCZKOWSKA
– opiekun SU

Obchody 60-lecia Iławskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Obchody 60-lecia Iławskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci