z poetką Renatą Buczyńską

W dniu 21 września 2022 w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Buczyńską (poprzednie nazwisko Samoraj). Jest to Poetka związana z ziemią działdowską. Zadebiutowała w 1989 roku. W swoim dorobku ma następujące tomiki poezji: „Skrzydeł nie porzucaj…” (2009), „Alergia na paPierze” (2013), zbiorek „Wiersze emocjonalne” w „Portfelu Literackim” (2015), „Spacer po Działdowie” (2021), „Naszyjnik na specjalne okazje” (2022) oraz książkę ze zdjęciami Beaty Gołębiewskiej pod tytułem „Wierszyki do oglądania” (2017 i cz. 2 - 2019).

Spotkania autorskie są potrzebne zarówno twórcom, jak i czytelnikom. Są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. W trakcie spotkania Autorka opowiadała o swoich pierwszych próbach literackich i ich publikacjach. Uczniowie dowiedzieli się również o działalności Działdowskiej Kuźni Słowa, której Pani Renata jest prezesem. W związku z tym zachęcała młodzież do pielęgnowania w sobie potrzeby tworzenia. Było bardzo sympatycznie i być może niektórzy z uczestników również odważą się coś opublikować…

Poetka swoje doświadczenia przekazała w sposób niezwykle przystępny, ciepły i optymistyczny. Gdy Autorka czytała wiersze, można było wsłuchać się w interpretację oraz emocjonalny stosunek do stworzonych strof.

Egzemplarze posiadanych przez bibliotekę szkolną książek zostały opatrzone przez Autorkę okolicznościowym wpisem, za co szczególnie dziękujemy. W spotkaniu brali udział uczniowie klas 1 tha, 3 tho, 1 D wraz z opiekunami.

Za mile spędzony czas dziękują:

KATARZYNA KRASZEWSKA
ANITA TUROWSKA-ŁĄTKOWSKA