IX Ogólnoszkolny Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej
– MECHANIK 2019

We wtorek 17 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie w hali „Mechanik” rozegrali tradycyjnie już po raz dziewiąty Ogólnoszkolny Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej.

Do turnieju zgłosiły się w regulaminowym terminie 24 zespoły reprezentujące swoje klasy. W tej przedświątecznej, magicznej atmosferze w naszej szkolnej hali można było podziwiać siatkarskie poczynania rutyniarzy z klas starszych oraz uczniów którzy rozpoczynają swoja szkolną przygodę w „Mechaniku”.

Zawody tradycyjnie rozgrywane systemem „brazylijskim”, druga przegrana eliminowała z udziału w turnieju.

Jak zwykle turniej został zorganizowany i bez przeszkód przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej Szkoły: panią Iwonę Sawicką, panią Dorotę Zagórską oraz panów Cezarego Karpińskiego, Grzegorza Grabskiego, Roberta Wrzesińskiego i Mieczysława Pietroczuka.

Zawody były sędziowane przez siatkarzy Zrywu: Aleksa Cichowskiego i Jakuba Kozibskiego.

Po wielu godzinach sportowych zmagań w meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły reprezentujące klasy 2 TRH i 1 TRS. Lepsi w meczu o trzecie miejsce okazali się uczniowie klasy drugiej TRH, natomiast uczniowie reprezentujący klasę pierwszą TRS jako jedyna klasa najmłodsza dotarli aż do finałowej „czwórki”.

W finale turnieju spotkały się klasy 4 THA oraz 3 TRH. Po zaciętym meczu w finale zwyciężyli tegoroczni maturzyści z klasy czwartej THA, którzy od wielu lat dostarczają siatkarki i siatkarzy do drużyny reprezentującej naszą Szkołę.

Skład zwycięskiego zespołu: Marta Kroplewska – kapitan zespołu, Mateusz Józefowicz, Gabriel Józefowicz, Kinga Sas, Maciej Dumkiewicz, Miłosz Drzewiński, Jakub Sławiński.

WYNIKI IX Ogólnoszkolnego Turnieju Mikołajkowego w Piłce Siatkowej – MECHANIK 2019

1 miejsce klasa 4 THA

2 miejsce klasa 3 TRH

3 miejsce klasa 2 TRH

4 miejsce klasa 1 TRS

5-6 miejsce klasy: 1 A, 3 TS

7-8 miejsce klasy: 2 B, 4 TG

9-12 miejsce klasy: 1 b, 1 TOH, 3 C, 1 tsr

13-16 miejsce klasy: 1 tżh, 3 A, 3 THO, 2 A

17-24 miejsce klasy: 2 C, 1 c, 1 a, 1 B, 1 tha, 2 THO, 2 TS, 2 TG.

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców naszej Szkoły za pomoc finansową przeznaczoną na nagrody dla najlepszych zespołów.