550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Dnia 22 lutego dziewczęta zamieszkujące internat miały możliwość wysłuchania wykładu online prowadzonego przez dr. hab. Andrzeja Strobla nt. „Jak zmieniało się pojmowanie kosmosu od Kopernika do czasów współczesności”.

Słusznie rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika, gdyż w tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin wielkiego astronoma i najsłynniejszego torunianina.

Z tej okazji, przy współpracy z Panią Katarzyną Kraszewską i biblioteką szkolną, uczennice mogły z dostępnych tam materiałów uzyskać wiele cennych informacji na temat życiorysu Mikołaja Kopernika. Na ich podstawie wykonały mapę myśli oraz podsumowały swoją wiedzę, rozwiązując quizz. To ważna i cenna lekcja dla wychowanek internatu.

BOŻENA DRESZLER
– wychowawca w internacie

550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika   550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika