Klasowy Turniej Koszykówki
– Niepodległa 2018

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, w środę 24 października 2018 roku odbył się Klasowy Turniej Koszykówki – Niepodległa 2018.

Do turnieju zgłosiło się czternaście zespołów reprezentujących swoje klasy. Uczestniczący w turnieju uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego na czas zawodów przybrali barwy biało-czerwone, żeby tradycyjnie w tym wyjątkowym roku uczcić rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zawody tradycyjnie odbywały się w hali sportowej „Mechanik”, sędziowane przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Zacięta, sportowa rywalizacja odbywała się na dwóch boiskach i zgromadzona grupa widzów podziwiała koszykarskie zmagania swoich koleżanek i kolegów.

Po wielogodzinnych zmaganiach w meczu o trzecie miejsce zagrały klasy 4 THO i 2 TS. Po ciekawym meczu, stojącym na wysokim poziomie zwyciężyła drużyna klasy 4 THO zajmując trzecie miejsce w turnieju.

W meczu o pierwsze miejsce faworytem byli uczniowie klasy 3 TSR, mająca w swoich szeregach bez wątpienia najlepszego koszykarza w naszej Szkole Jakuba Zastawnego. Ten mecz to popis wspaniałej gry lidera zespołu oraz jego kolegów którzy pokonali swoich rywali z klasy 1 TRH 22:2 zdobywając historyczny tytuł mistrzowski.

Na uwagę zasługuje kolejny bardzo dobry występ uczniów klasy 1 TRH, widać sportowy potencjał w tej klasie.

Zwycięska drużyna klasy 3 TSR wystąpiła w składzie: Jakub Zastawny – kapitan zespołu, Rafał Maksimik, Filip Briszke, Łukasz Cieszniewski, Krzysztof Woźnicki, Szymon Matysiak, Krystian Knozowski, Jakub Drzewiński.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze trzy zespoły smaczne, witaminowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Sawicka, Dorota Zagórska, Cezary Karpiński, Grzegorz Grabski i Mieczysław Pietroczuk.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1. kl. 3 TSR