Spotkanie uczennic z internatu
z przedstawicielem KPP

Dnia 17 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Iławie Panią Joanną Kwiatkowską, w którym wzięła udział młodzież naszego internatu.

Uczennice miały możliwość wysłuchania informacji na temat klasyfikacji przestępstw i rodzajów odpowiedzialności karnej, której podlegają. Poruszono temat narkotyków, dopalaczy oraz konsekwencji ich zażywania.

Przekazano także informacje na temat cyberprzestępczości. Dziewczęta zostały uczulone na niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą Internet i bezmyślne korzystanie z niego, np. podawanie danych osobowych, wysyłanie zdjęć nieodpowiednim osobom czy podawanie informacji o prywatnym życiu.

Na zakończenie spotkania Pani Joanna zwróciła uczestnikom uwagę na konieczność przestrzegania przepisów o ruchu drogowym. Przypomniała o potrzebie używania odblasków podczas pieszych wędrówek, a także o zachowaniu odpowiedniej prędkości podczas kierowania pojazdem.

Przedstawiona prezentacja oraz autentyczne materiały filmowe pozwoliły w pełni zrozumieć powagę poruszanych zagadnień.

BOŻENA DRESZLER