Wizyta w iławskim
schronisku dla zwierząt

Samorząd Uczniowski działający w ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie podjął współpracę z panią Edytą Portjanko, pracownikiem iławskiego schroniska dla zwierząt i specjalistą do spraw adopcji.

Prelekcja z udziałem pani Portjanko odbyła się w naszej szkole 21 września 2018 r. W wydarzeniu brały udział następujące klasy 1 TS, 1 THO, 1 TG oraz 2 TG.

Wizyta w iławskim schronisku dla zwierząt Będąc pod silnym wrażeniem prelekcji SU zorganizował zbiórkę:
 starych kocy, ręczników, garnków i  karmy.

Przewodnicząca SU w ramach Światowego Dnia Zwierząt oraz Dnia Kundelka wręczyła wszystkie dary 29.10.2018 r.

Wizyta w iławskim schronisku dla zwierząt
Kwota pieniędzy zebrana do puszki

Ponadto starsze klasy wyraziły chęć wzięcia udziału w spacerach z podopiecznymi schroniska.

31.10.2018 roku klasa 3 TSR wraz z opiekunem SU udała się do schroniska w celu odbycia długiego spaceru z pupilami OTOZ Animals.

Pogoda była iście bajeczna i pozwoliła na dobrą zabawę. Psiaki się wybiegały, wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Wizyta w schronisku dostarczyła nam wiele emocji i wzruszeń.

28.11.2018 r. na spacer wybierze się klasa 4 TS.

ANETA PĄCZKOWSKA
(opiekun Samorządu Uczniowskiego)

Wizyta w iławskim schronisku dla zwierząt Wizyta w iławskim schronisku dla zwierząt Wizyta w iławskim schronisku dla zwierząt Wizyta w iławskim schronisku dla zwierząt