Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

W środę 26 lutego 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie w hali sportowej „Mechanik” rozegrali NOWOROCZNY SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ – MECHANIK 2020.

Do turnieju zgłosiło się w regulaminowym terminie 18 zespołów reprezentujących swoje klasy. W atmosferze sportowej rywalizacji w naszej szkolnej hali można było podziwiać piłkarskie poczynania rutyniarzy z klas starszych oraz uczniów którzy rozpoczynają swoja szkolną przygodę w „Mechaniku”. Zawody tradycyjnie rozgrywane systemem „brazylijskim”, druga przegrana eliminowała z udziału w turnieju.

Jak zwykle turniej zorganizowany i bez przeszkód przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej Szkoły: panią Iwonę Sawicką, panią Dorotę Zagórską oraz panów Cezarego Karpińskiego, Grzegorza Grabskiego, Roberta Wrzesińskiego i Mieczysława Pietroczuka.

Po wielu godzinach sportowych zmagań w meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły reprezentujące klasy 3 TS i 1a. Lepsi w meczu o trzecie miejsce na podium okazali się uczniowie klasy trzeciej TS, którzy pokonali młodszych kolegów z klasy 1 a 2:1. W tym miejscu należy dodać że uczniowie reprezentujący klasę pierwszą a jako jedyna klasa najmłodsza dotarli aż do finałowej „czwórki”.

W finale turnieju spotkały się klasy 4 THA,THO oraz 4 TG. Po zaciętym meczu w finale zwyciężyli tegoroczni maturzyści z klasy czwartej THA,THO 7:1 którzy od wielu lat aktywnie uczestniczą w naszych szkolnych zawodach.

W zespole zwycięskim wystąpiła jedyna uczennica Marta Kroplewska, która w całym turnieju spisywała się znakomicie zdobywając dwie bramki dla swojego zespołu.

Skład zwycięskiego zespołu: Marta Kroplewska, Miłosz Drzewiński – kapitan zespołu, Gabriel Józefowicz, Mateusz Józefowicz, Maciej Dumkiewicz, Jakub Sławiński, Bielewski Paweł, Kaniewski Marcin.

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców nasze Szkoły na pomoc finansową przeznaczoną na nagrody dla najlepszych zespołów.

WYNIKI NOWOROCZNEGO SZKOLNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ – MECHANIK 2020:

1 miejsce klasa 4 THA,THO

2 miejsce klasa 4 TG