z panem Krzysztofem Tomaszewskim

W środę 31. maja 2023 za pośrednictwem biblioteki szkolnej zostało zorganizowane spotkanie autorskie. Mieliśmy przyjemność gościć w Zespole Szkół Konstytucji 3 Maja pana Krzysztofa Tomaszewskiego, nauczyciela historii w iławskim LO, autora książki „Dzieje Królewskiego Gimnazjum w Iławie 1902-1915”.

Pan Krzysztof przeprowadził interesującą lekcję dla uczniów klasy 4 tha, podczas której przedstawił wiele ciekawostek dotyczących historii powstania naszej szkoły, sięgając do źródeł z początków XX wieku. Wykład urozmaicony został pokazem slajdów ze zdjęciami dawnej Iławy.

Uczniowie mieli również okazję czynnie uczestniczyć w lekcji i zadawać pytania podczas spotkania. Mamy nadzieję na współpracę w kolejnych latach z autorem, który ma w planach następne publikacje związane z historią miasta i regionu.

ANITA TUROWSKA-ŁĄTKOWSKA