10 – 12.03.2021

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

BHP

Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. W tym roku w związku z panującą pandemią konkurs odbył się w systemie on-line. Młodzież szkól ponadpodstawowych przygotowywała się czytając tekst Księgi Ezechiela ze Starego Testamentu oraz Ewangelii wg św. Jana z Nowego Testamentu. W Konkursie udział wzięło 14 uczniów, 12 z klas Technikum i 2 osoby z klas Szkoły Branżowej, które w dniach od 10 do 12 marca 2021 r. rozwiązywały test przygotowany drogą elektroniczną.

Najlepiej wypadła Agnieszka Laskowska z klasy I tg zdobywając 79 punktów i zajmując I miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się Angelika Gawryszewska (II TGA) i Jakub Włodarczyk (II TGA) zdobywając ex aequo 68 punktów. Niewiele do podium zabrakło również Wiktorii Strużyńskiej (III THO) – 67 pkt oraz Klaudii Baranowicz (II tg) – 62 pkt i Natalii Ornowskiej (I trh) – 60 pkt. Agnieszka, Angelika i Jakub będą reprezentowali naszą Szkołę w kolejnym etapie Konkursu już w kwietniu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a trójce z najwyższą punktacją życzymy powodzenia w etapie diecezjalnym!

MONIKA BYTNER