26.10.2016

Wspólne kulinaria
w „MECHANIKU”

Bezpieczna +

W dniu 26.10.2016 r. w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbyło się działanie „Wolontariat na rzecz Olimpiad Specjalnych – konkurs kulinarny” w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”, do którego przystąpił popularny „Mechanik”.

Bezpieczna +

10 uczniów klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych gościło i wspomagało uczniów Zespołu Szkolnych Placówek Wychowawczych w Iławie w konkursie kulinarnym.

Bezpieczna + Bezpieczna + Bezpieczna +

Uczniowie niepełnosprawni mieli za zadanie wykonać popularne „muffinki”. Wspólna integracja, wskazówki i wykonanie pracy sprawiło, że efekt końcowy – pyszne „muffinki” – mogły przypaść do gustu nawet wybrednym smakoszom.

Bezpieczna +

Miejsc w konkursie nie było, wszyscy byli zwycięzcami, a obie strony zadeklarowały dalszą współpracę i przedstawiły pomysł organizacji cyklicznych zajęć wspólnego gotowania.

Uczniowie „Mechanika” kolejny raz pokazali, że idea wolontariatu i pomoc innym jest wpisana w ich kodeks uczniowski.

MARIUSZ WOLAŃSKI

Bezpieczna + Bezpieczna + Bezpieczna +