11 – 12.2017

GÓRA GROSZA
Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą GÓRA GROSZA, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Góra Grosza

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

W naszej szkole już od 29 listopada pojawią się w klasach puszki z napisem Góra Grosza.

Główna zbiórka odbędzie się 6 grudnia 2017 r. (środa). W tym dniu po szkole będą chodzili uczniowie klasy II TSR i będą zbierać do puszek drobne monety (od 1 grosza do 5 zł.)

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W TAK WAŻNEJ AKCJI.