IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
„Śpiewajmy w językach obcych”

15 marca w szkolnej świetlicy odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej „Śpiewajmy w językach obcych”, w którym wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Lubawie, Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 w Iławie, Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Nie mogło tez oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły, a w tym roku trzeba przyznać była bardzo pokaźna. Z naszej szkoły wystąpiło aż 8 wykonawców!!! Na scenie mogliśmy zobaczyć 6 solowych występów i jeden duet miał możliwość zaprezentowania się.

Był to wyjątkowy festiwal młodych talentów, gdyż w tym roku publiczność mogła usłyszeć aż 14 utworów. Do tej pory tak dużej ilości artystów chcących zaprezentować swoje talenty nie było.

Jak powiedziała sama przewodnicząca jury – Grażyna Piękos – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a z roku na rok poziom ten jest coraz wyższy.

Podobnego zdania byli pozostali członkowie jury, czyli Mariusz Wolański, zastępca dyrektora Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja i jednocześnie nauczyciel języka angielskiego, Olesya Sagan – także anglista, oraz Katarzyna Sutarz – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Wszyscy artyści zaprezentowali nam swój talent, wykazali się również ogromną odwagą, co zasługuje na podziw.

Fakt, że do naszych szkół uczęszcza bardzo dużo zdolnej młodzieży, która w dodatku chce dzielić się swoim talentem, jest bardzo pokrzepiający. I choć w związku z tym jury miało twardy orzech do zgryzienia, zwycięzca został jednak wyłoniony!

A oto zwycięzcy tegorocznego konkursu:

I miejsce: ZUZANNA SIKORSKA
(Zespół Szkół Ogólnokształcących, Iława);
Jessie J – Price Tag,

II miejsce: KLAUDIA SIBON
(Zespół Szkół Ogólnokształcących, Iława);
Ed Sheeran – Photograph,

III miejsce: MARCELINA SZCZYGŁOWSKA z klasy I THO
przy akompaniamencie Wiktorii Stróżyńskiej
Kodaline – All I want,

I wyróżnienie: JAGODA DYMCZYK
w towarzystwie osoby akompaniującej: Wiktorii Taranowskiej
(Zespół Szkół w Lubawie);
Lady Gaga i Bradley Cooper – Shallow,

II wyróżnienie: PATRYCJA OGÓREK
przy akompaniamencie Marcela Rosa
(Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku)
Lady Gaga i Bradley Cooper – Shallow,

III wyróżnienie: MARTYNA CICHOREK z klasy III TRH
Whitney Houston – I have nothing,

IV wyróźnienie: WIKTORIA SUSZEK z klasy I a
Christina Aguliera – Thousand years,

V wyróżnienie: JUSTYNA CIESIELSKA z klasy I c
(Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja, Iława);
Everytime We Touch – Maggie Reilly.

Na koniec dodajmy, że wyjątkowość tegorocznego festiwali polegała również na tym, że jako gość specjalny wystąpiła Daria Dąbkowska – gimnazjalistka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego – uczestniczka THE VOICE OF KIDS.

Daria zaśpiewała kilka utworów, między innymi Runnin’ – Beyonce, „Świat się pomylił” Patrycji Markowskiej, a także „Our Happinnes” z własnego repertuaru.

Kolejny konkurs już za rok. Chętnych zapraszamy już teraz!

MONIKA KARŁOWSKA
– organizatorka konkursu