13.12.2017

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2017
z rekordową liczbą uczestników!!!

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2017

W środę 13 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej „Mechanik” Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbył się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej.

W tym roku do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba dwudziestu czterech drużyn złożonych z uczniów reprezentujących swoje klasy.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2017 Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2017 Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2017

Organizatorzy – nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły bardzo sprawnie przeprowadzili zawody, które obfitowały wysokim poziomem sportowym z zachowaniem zasady „fair play” czyli czystej, uczciwej gry wszystkich uczestników zawodów.

Nad zachowaniem przepisów tradycyjnie czuwali sędziowie – nauczyciele Dorota Zagórska, Grzegorz Grabski i Robert Wrzesiński, biuro zawodów sprawnie obsługiwane przez Iwonę Sawicką i spikera zawodów Mieczysława Pietroczuka.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2017

W związku z dużą ilością zgłoszonych drużyn turniej rozgrywano systemem pucharowym „brazylijskim” – druga porażka w turnieju powodowała odpadniecie z gry.

Łącznie rozegrano czterdzieści sześć spotkań i po pięciu godzinach sportowych zmagań wyłoniono finałową czwórkę najlepszych zespołów w turnieju.

W meczu o trzecie miejsce Turnieju Mikołajkowego zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę 2 a, która pokonała drużynę klasy 2 d.

Natomiast w wielkim finale turnieju spotkali się reprezentanci klasy 3 THO, którzy po bardzo emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali drużynę klasy 2 THA.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2017

Najlepsze cztery zespoły otrzymały smaczne owocowe nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, które zostały wręczone przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz wicedyrektora Mariusza Wolańskiego.

Zwycięska drużyna klasy 3 THO wystąpiła w składzie:
– Amadeusz Olszewski – kapitan zespołu,
– Kamil Ciesiński,
– Łukasz Napierski,
– Aleksandra Mazerewicz,
– Bartosz Lewandowski,
– Martyna Szczotka
–  Paweł Bartnikowski.

Wyniki Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej 2017:

• Miejsce 1. klasa 3 THO

• Miejsce 2. klasa 2 THA