Dla Niepodległej

Klasowy Turniej Piłki Siatkowej
– Niepodległa 2018

Klasowy Turniej Piłki Siatkowej – Niepodległa 2018 Klasowy Turniej Piłki Siatkowej – Niepodległa 2018 Klasowy Turniej Piłki Siatkowej – Niepodległa 2018

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, w środę 7 listopada 2018 roku odbył się Klasowy Turniej Piłki Siatkowej – Niepodległa 2018. Do turnieju zgłosiły się dwadzieścia trzy zespoły reprezentujące swoje klasy. Uczestniczący w turnieju uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego na czas zawodów przybrali barwy biało – czerwone, żeby tradycyjnie w tym wyjątkowym roku uczcić rocznicę 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Zawody tradycyjnie odbywały się w hali sportowej „Mechanik”, sędziowane przez niezawodnych jak zawsze nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. W związku z dużą ilością zespołów zgłoszonych do zawodów grano systemem „brazylijskim” czyli druga porażka eliminowała z zawodów, a mecze rozgrywane były do zwycięstwa w jednym secie granym do 25 punktów. Zacięta, sportowa rywalizacja odbywała się na dwóch boiskach i zgromadzona grupa widzów podziwiała siatkarskie zmagania swoich koleżanek i kolegów.

Po wielogodzinnych zmaganiach w meczu o trzecie miejsce zagrały klasy 2 TRH i 3 D. Po ciekawym meczu, stojącym na wysokim poziomie zwyciężyła drużyna klasy 2 TRH 25:23, mająca w swoich szeregach dwie reprezentantki szkoły w siatkówce Agatę Kowalską i Magdalenę Sawicką.

W meczu o pierwsze miejsce faworytem byli uczniowie klasy 4 THO, mający w swoich szeregach jednego z najlepszych siatkarzy w naszej Szkole Amadeusza Olszewskiego. Ten mecz to popis wspaniałej gry lidera zespołu oraz jego koleżanek i kolegów, którzy pokonali swoich rywali z klasy 3 THA 25:13 zdobywając tytuł mistrzowski. Opiekun siatkarskich reprezentacji naszej szkoły Mieczysław Pietroczuk miał okazję przyglądać się grze swoich podopiecznych, którzy już wkrótce przystąpią do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej.

Zwycięska drużyna klasy 4 THO wystąpiła w składzie: Amadeusz Olszewski – kapitan zespołu, Aleksandra Mazerewicz, Łukasz Napierski, Kamil Ciesiński, Michał Grunberg, Piotr Kamionka, Paweł Bartnikowski, Bartosz Lewandowski.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze trzy zespoły smaczne, witaminowe nagrody ufundowane tradycyjnie przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Sawicka, Dorota Zagórska, Robert Wrzesiński, Cezary Karpiński, Grzegorz Grabski i Mieczysław Pietroczuk.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1. kl. 4 THO