Pracownia diagnostyki samochodowej

Od września 2014 roku przy Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja działa nowoczesna pracownia diagnostyki samochodowej, w której praktyczną naukę zawodu zdobywają głównie uczniowie technikum pojazdów samochodowych.

W pracowni odbywają się zajęcia z obsługi i naprawy pojazdów samochodowych, a także zajęcia z diagnostyki elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

Uczniowie, którzy mają do dyspozycji trzy jeżdżące samochody (fiaty i renault), ćwiczą takie umiejętności jak: ustawianie zbieżności kół, naprawa układu hamulcowego oraz układu kierowniczego, wykonywanie technicznego przeglądu pojazdów, naprawy silników oraz wszystkich układów występujących w pojazdach samochodowych.

Prócz tego w pracowni znajdują się dwaj seniorzy: „maluch” oraz polonez, którzy użyczają swych wnętrz do poznania podstawowej budowy samochodów.

Zajęcia w pracowni prowadzą nauczyciele praktycznej nauki zawodu oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych z naszej szkoły.

ANETA NASTAJ