06 – 12.04.2017

Kolejna wizyta w Zwickau!

Kolejna wizyta w Zwickau

Młodzież naszej szkoły w ramach polsko-niemieckiej wymiany uczniowskiej wraz z opiekunami odwiedziła w dniach od 06 do 12 kwietnia 2017 r. zaprzyjaźnioną szkołę w Niemczech, w Zwickau.

Pobyt był kilkudniowy, ale bardzo bogaty w nowe doświadczenia i wrażenia. Tym razem polscy uczniowie mieli okazję poznać mentalność i obyczaje zachodnich sąsiadów.

Integracja miała miejsce zarówno w domach, u rodzin goszczących, jak i w szkole, pracując wspólnie nad projektem „ Polska/Niemcy – ustroje polityczne”.

Kolejna wizyta w Zwickau Kolejna wizyta w Zwickau

Plan pobytu był jak zwykle bardzo urozmaicony. Był czas na „naukę” i na rozrywkę, a wszystko przyświecało jednemu celowi – komunikacji w języku obcym i integracji międzynarodowej.

Kolejna wizyta w Zwickau Kolejna wizyta w Zwickau Kolejna wizyta w Zwickau

W ciągu tych kilku dni uczniowie wraz z p. wicedyrektor Sylwią Tomanek i germanistką p. Moniką Karłowską zwiedzili Weimar, miasto wielkich klasyków i intelektualistów.

Kolejna wizyta w Zwickau

Mówi się powszechnie, że miasto to jest miastem Goethego i Schillera. Niemieccy przyjaciele pokazali również kolejne przepiękne miasto baroku – Drezno. Tu uczniowie mogli podziwiać uroki niezwykłego miasta, a oprócz tego zwiedzili Saksoński Landtag.

Kolejna wizyta w Zwickau

Kolejne spotkanie było niezwykle owocne, czego efektem są nowe znajomości i przyjaźnie.

Wszyscy czekają już na kolejną wizytę uczniów z Niemiec, już za rok.

MONIKA KARŁOWSKA