#GoBlue

20 listopada Nasza Szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

W tym roku przypadała wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Wielu uczniów i nauczycieli uczciło ten dzień poprzez najprostszy gest z możliwych - niebieski strój.

Uczniowie mogli podziwiać wystawę tematyczną przy świetlicy oraz przekazać pieniądze na rzecz dzieci w Nigrze.

Dzięki wsparciu i szlachetności darczyńców udało się zebrać kwotę 185 złotych. Pozyskane w ten sposób środki finansowe pozwolą na zakup m.in. żywności terapeutycznej, szczepionek przeciwko odrze czy suplementów diety.

W czasie zajęć klasy brały udział w quizach i pokazach spotów promujących prawa dziecka i akcję #goblue.

Szczególne podziękowania za organizację tej akcji należą się Samorządowi Uczniowskiemu z opiekunami – p. Anetą Paczkowską i p. Moniką Bytner oraz p. Barbarze Kępczyńskiej.

Zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci w Nigrze trwa nadal – wpłat można dokonywać u wychowawców klas do 20 grudnia 2019. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji pomocy.

KATARZYNA KUSZNIERUK-DZIUGIEWICZ