Wycieczka do firmy
Inter Diesel Wojenkowski

Dnia 16 listopada uczniowie 4 klasy technikum samochodowego w ilości 13 osób udali się do firmy Inter Diesel Wojenkowski.

Wycieczka miała na celu zapoznanie się z nowoczesnymi systemami występującymi w silnikach wysokoprężnych inaczej nazywanymi "diesla".

W czasie zwiedzania zakładu mogliśmy na żywo obejrzeć proces naprawy aparatury wtryskowej oraz poznać nowoczesne technologie silników diesla.

Uczniowie mieli też możliwość podejrzeć od kuchni funkcjonowanie firmy, porozmawiać z pracownikami na temat pracy mechanika samochodowego.

W czasie wycieczki mieliśmy okazję spotkać absolwenta naszej szkoły, byłego ucznia technikum samochodowego na stanowisku pracy w tej firmie. Było to dla nas miłe zaskoczenie.

Opiekunami klasy byli nauczyciele uczący: Wojciech Fryc i Eugeniusz Majas.

Dziękujemy Firmie Inter Diesel Wojenkowski za możliwość zwiedzania zakładu.

WOJCIECH FRYC