Klasowy Turniej Piłki Siatkowej
Klas Pierwszych i Drugich
– Niepodległa 2018

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, w środę 10 października 2018 roku odbył się Klasowy Turniej Piłki Siatkowej klas pierwszych i drugich – Niepodległa 2018.

Do turnieju zgłosiło się dwanaście zespołów reprezentujących swoje klasy. Uczestniczący w turnieju uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego na czas zawodów przybrali barwy biało – czerwone, żeby tradycyjnie w tym wyjątkowym roku uczcić rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zawody tradycyjnie odbywały się w hali sportowej „Mechanik”, sędziowane przez uczniów z klas starszych oraz przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Zacięta, sportowa rywalizacja odbywała się na dwóch boiskach i zgromadzona grupa widzów podziwiała siatkarskie zmagania swoich koleżanek i kolegów.

Po wielogodzinnych zmaganiach w meczu o trzecie miejsce zagrały klasy 1 B i 1 TRH. Po zaciętym meczu, stojącym na wysokim poziomie 2:0 zwyciężyła drużyna klasy 1 TRH zajmując trzecie miejsce w turnieju.

W meczu o pierwsze miejsce faworytem byli uczniowie klasy 2 TS, ale dzięki wielkiej determinacji i rozważnej grze szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła drużyna z klasy 2 TRH, wygrywając ten mecz 2:0 i cały turniej.

Zwycięska drużyna klasy 2 TRH wystąpiła w składzie: Agata Kowalska, Magdalena Sawicka, Paulina Gładek, Andrzej Kmiecik, Arkadiusz Chmielewski, Bartosz Lisiak oraz Klaudia Otremba, Daniel Bartkowski.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze trzy zespoły smaczne, witaminowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Sawicka, Dorota Zagórska, Robert Wrzesiński, Cezary Karpiński, Grzegorz Grabski i Mieczysław Pietroczuk.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1.kl. 2 TRH