„Być bezpiecznym podczas ferii zimowych”
– zajęcia profilaktyczne w internacie

„Być bezpiecznym podczas ferii zimowych” „Być bezpiecznym podczas ferii zimowych” „Być bezpiecznym podczas ferii zimowych”

Dbając o bezpieczeństwo uczniów mieszkających w internacie, przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne na temat „Być bezpiecznym podczas ferii zimowych”. Przypomniano uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego oraz ważne telefony alarmowe. Wykorzystano w trakcie zajęć film edukacyjny, ukazujący niebezpieczeństwa jakie czyhają na nas wszystkich w czasie ferii zimowych i jak im zapobiec.

Wspomniano także o czerpaniu radości z wolnego czasu i o regeneracji organizmu. Zachęcono w związku z tym młodzież do alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu podczas ferii np. uprawiania sportu, czytania książek, spotkania ze znajomymi, aby oderwać się od telefonu, komputera. Podsumowując zajęcia, uczennice wykonały plakat wskazujący na 3 ważne aspekty tj. rozsądek, odwagę, wyobraźnię oraz rozwiązały zimowe łamigłówki. Spokojnych i wesołych ferii zimowych

BOŻENA DRESZLER
(wychowawca internatu)