Szkolny konkurs czytelniczy
„Z literaturą za pan brat”

Olga Tokarczuk, Remigiusz Mróz, Stephen King, Andrzej Sapkowski – brzmi znajomo? Dla niektórych na pewno tak.

20 lutego 2019 roku po raz trzeci odbył się szkolny konkurs czytelniczy zatytułowany „Z literaturą za pan brat”. W trudnym teście, dotyczącym wiedzy z zakresu literatury oraz wiedzy ogólnej uczniowie zmagali się, aby udowodnić że są najlepsi!

Oprócz znajomości najpopularniejszych pisarzy i tytułów książek musieli się też wykazać wiedzą o nagrodach literackich, ekranizacjach książek oraz umiejętnością identyfikacji cytatów z różnych dzieł.

Tegoroczny test sprawdzał wiedzę o książce od starożytności aż po czasy współczesne.

Do konkursu przystąpiło 13 śmiałków, ale to nie była wcale pechowa liczba.

Podczas zmagań wyłonili się zdecydowani liderzy. Niewątpliwie były to osoby, które nie stoją na bakier z literaturą.

Tegoroczni Laureaci konkursu to:

Imię i nazwisko klasa ilość punktów
I miejsce Alicja Słowik 4 THO 45
II miejsce Dominika Kraśnicka 4 TG 43
II miejsce Adrianna Dobrowolska 4 THO 43
II miejsce Wiktoria Stróżyńska 2 THO 43

Za wzięcie udziału w konkursie serdecznie dziękujemy

Zwycięzcom gratulujemy
zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku

Organizatorzy:

KATARZYNA KRASZEWSKA