23.12.2020

Paczki dla Domu Pomocy Społecznej

Z początkiem listopada ubiegłego roku pięcioro uczniów z naszej szkoły brało udział w projekcie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie. Iławski Młodzieżowy Inkubator Społecznych to inicjatywa zorganizowana w celu pomocy rożnym grupom społecznym – dzieciom do 12 roku życia, seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Spotkania projektowe przez sytuację epidemiologiczną odbywały się zdalnie, jednak i to nie powstrzymało nas przed dotarciem do celu – czynienia dobra dla innych. Na cotygodniowych spotkaniach omawialiśmy plany działania i ustaliliśmy w jaki sposób jak najlepiej wykorzystać środki finansowe.

Wszyscy uczestniczy zostali podzieleni na 3 grupy:
● Pomoc Seniorom
● Pomoc Niepełnosprawnym
● Pomoc Dzieciom do 12 roku życia.

Julia Becmerowicz, która uczęszcza do klasy 2TGA została przewodniczącą jednej z trzech grup projektowych. Wraz z Alicją Karczewską, Jakubem Włodarczykiem, Zuzanną Dominiczak i Jakubem Gurzyńskim zrobili wiele dobrego.

Dnia 23.12.2020 r. Julia Becmerowicz wraz z Alicją Karczewską udały się do Domu Pomocy Społecznej w Iławie, aby obdarować mieszkańców świątecznymi upominkami. W ciągu tygodnia przed Bożym Narodzeniem uczennice przygotowały paczki świąteczne, w których skład wchodziły: maseczki wielorazowego użytku, kubki, kartki świąteczne, kalendarze na nadchodzący rok oraz słodycze. Dziewczęta starannie zapakowały podarunki i dostarczyły je dzień przed Wigilią.

Pracownicy DPS byli bardzo wdzięczni za dar otrzymany od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko-Gminny w Iławie.

Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Razem pomogliśmy 56 osobom.

„Razem ustaliliśmy projekt, który zrealizujemy. Wybraliśmy zrobienie paczek świątecznych dla Iławskiego Domu Pomocy Społecznej. Po ustaleniu zawartości paczek, przedmioty zostały zamówione. Pomimo sytuacji panującej obecnie w kraju – pandemii koronawirusa, udało nam się zrealizować projekt, który wybraliśmy.

Jako przewodnicząca grupy z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem dumna z tego, co osiągnęliśmy. Osobiście bardzo się cieszę, że mogłam pomóc w realizacji inicjatywy i zobaczyć, jak to wygląda od podszewki. Projekt nauczył mnie kilku rzeczy i sądzę, że też zmienił moje podejście do niektórych spraw.

Moim zdaniem, jeśli ktoś nigdy nie uczestniczył w takim projekcie, to zachęcam serdecznie. Razem można wymyśleć wspaniałe przedsięwzięcie, które nie tylko pomoże innym, ale również, nauczy empatii i pomocy dla innych. Pamiętajmy, że jeśli możemy coś zmienić, zróbmy to. Pomoc innym się opłaca” – podsumowuje Julia.

Paczki dla Domu Pomocy Społecznej Paczki dla Domu Pomocy Społecznej