14.10.2016

Wielkie świętowanie
w Mechaniku

70-lecie szkoły

14 października Mechanik zaprosił swych absolwentów, sympatyków szkoły, nauczycieli oraz przedstawicieli lokalnych samorządów na uroczyste obchody 70-lecia istnienia szkoły oraz na Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

70-lecie szkoły 70-lecie szkoły 70-lecie szkoły

Jubileuszowe uroczystości zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Iławie.

70-lecie szkoły

W 2036 roku następne pokolenia uczniów będą miały okazję obejrzeć pamiątki z przeszłości, które społeczność szkolna Mechanika przygotowała dla nich w kapsule czasu.

70-lecie szkoły 70-lecie szkoły 70-lecie szkoły

W hali sportowej Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja zebrani goście, którzy bardzo licznie przybyli na uroczystą galę, wzięli udział w oficjalnej części jubileuszu. Głos zabrali zaproszeni goście. Tradycją gali było także ślubowanie nauczycieli mianowanych oraz wręczenie nagród Starosty. Dyrektor szkoły – Izabela Klonowska zadedykowała uroczystość wszystkim absolwentom Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, zaproszonym gościom oraz całej szkolnej społeczności, którym rozdano okolicznościową publikację oraz znaczki pamiątkowe. Szczególnie ciepło powitano także byłych dyrektorów szkoły – jubilatki. Życzeniom nie było końca. Dzięki prezentacji multimedialnej przenieśliśmy się także do lat minionych. Młodzież Mechanika przygotowała dla zebranych występ artystyczny. Zaproszeni goście mieli także okazję do zwiedzania szkoły. Specjalnie na tę okazję gospodarze przygotowali poczęstunek oraz atrakcje.

70-lecie szkoły

Dziękujemy, że w tym szczególnym dniu byliście Państwo z nami, bo to przecież wspomnienia tworzą w duszy najpiękniejsze obrazy…

KAROLINA BRETSZNEIDER