Szkolny konkurs czytelniczy
„Z literaturą za pan brat”

Po raz siódmy przeprowadzono szkolny konkurs czytelniczy zatytułowany Z literaturą za pan brat. Tradycyjnie został przygotowany test, który dotyczył wiedzy ogólnej związanej z literaturą oraz lekturami obowiązującymi w szkole ponadpodstawowej. W jednym z pytań uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat przyznanej w 2023 roku Literackiej Nagrody Nike. W teście pojawiło się również pytanie dotyczące pisarzy związanych z regionem Warmii i Mazur.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do twórczego spędzania czasu wolnego, rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości literackiej. Promowanie osiągnięć uczniów oraz tworzenie płaszczyzny uczestnictwa młodego człowieka w kulturze. Obecna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Do konkursu przystąpiło 28 osób. Rozwiązując test można było w sumie otrzymać 92 punkty.

Ze względu na różny poziom wiedzy rozdzielono uczestników na dwie kategorie:

1) uczniów klas maturalnych
  2) uczniów klas I-IV.

Wśród maturzystów największą ilość punktów zdobyli i nagrody książkowe otrzymali:

klasa

Ilość punktów

Oliwia Janta-Lipińska

Daniel Baderko

Gabriel Szachłowicz

Patrycja Byglewska

Zuzanna Kornafel

5 tha