Uczeń naszej szkoły
na stażu w hotelu w Anglii

Uczeń klasy 3 Technikum Hotelarskiego Karol Wiatr w czasie wakacji odbywał staż w Devon Towers Hotel w Bournemouth.

na stażu w hotelu w Anglii

W czerwcu 2017 r. otrzymał w szkole ulotkę z ofertą stażu, skierowaną do uczniów klas techników hotelarskich i gastronomicznych w województwie warmińsko-mazurskim.

Przed wylotem do Anglii uczestniczył w dwóch kilkugodzinnych szkoleniach w Szczytnie, w czasie których zdał egzamin z języka angielskiego.

Propozycją płatnego stażu zainteresowane były ... cztery osoby z naszego województwa, a więc – jak mówi Karol – dostać się mógł każdy (kto w wystarczającym stopniu znał język angielski).

Hotel Devon Towers znajduje się w centrum Bournemouth, blisko morza.

Karol połączył przyjemne – wypoczynek z pożytecznym – pracą i zdobywaniem doświadczenia zawodowego oraz szlifowaniem angielszczyzny. Pracował w międzynarodowym towarzystwie – z osobami z Anglii, Rumunii, Bułgarii, Portugalii, Włoch, Francji i Czech.

Obsługa gości (zazwyczaj emerytów) nie zawsze była łatwa, często wiązała się z poznawaniem ich życiorysów, a nawet genealogii. Zdarzały się też sytuacje, w których Karol musiał robić dobrą minę do złej gry i np. odpowiadać na pytania typu „Czy w Polsce mówi się po rosyjsku?”

na stażu w hotelu w Anglii
na stażu w hotelu w Anglii na stażu w hotelu w Anglii na stażu w hotelu w Anglii
na stażu w hotelu w Anglii

„Praca za granicą nie jest łatwa – stwierdza Karol. Znajomość angielskiego uchroniła mnie przed dwumiesięcznym zmywaniem naczyń. Okazało się, że warto być pewnym siebie i szukać ciekawych sposobów spędzania czasu podczas wakacji.”