Powiatowy Konkurs Historyczny
„Polska i świat w latach 1945 – 1980”

W czwartek 11 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się po raz czternasty Powiatowy Konkurs Historyczny. Uczestnicy przez godzinę pisali test, w którym mogli wykazać się znajomością historii Polski, Europy i świata po II wojnie światowej. Celem było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania historią, poszerzenie wiedzy na temat historii powojennej, rozwijanie umiejętności pracy z tekstem literackim i źródłowym oraz materiałem ikonograficznym.

Prace oceniała komisja w składzie: Lucyna Paczkowska – organizatorka konkursu, Tomasz Skrzypiec z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 R. oraz Katarzyna Gurgielewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie.

W konkursie wzięło udział 14 uczestników ze szkół powiatu iławskiego: uczniowie z Zespołu Szkół w Lubawie, Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 R. w Iławie, Zespołu Szkół w Suszu, Liceum Ogólnokształcącego w Iławie oraz Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Konkurs zorganizowała Lucyna Paczkowska z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Szymon Szczepański z Zespołu Szkół w Lubawie

II miejsce – Tomasz Budniewski z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja

III miejsce – Kamila Zielińska z Zespołu Szkół w Lubawie

Laureaci otrzymali książki o tematyce historycznej oraz karty podarunkowe do Empiku. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Iławie.

LUCYNA PACZKOWSKA