Międzynarodowy projekt
„See colours”

We wrześniu 2016 nasza szkoła rozpoczęła współpracę z trzema szkołami: Kasubi Parents’ School w Kampali (Uganda), Ajanta Public School w Gurugram (Indie) oraz Newton Community High School (USA).

See colours See colours See colours

Projekt realizują uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycielki języka angielskiego Katarzyny Kusznieruk-Dziugiewicz.

Naszym głównym celem jest prowadzenie wspólnej strony internetowej (seecoloursblog.wordpress.com), dzięki której poznajmy i pokazujemy, jak wiele odcieni i barw ma świat.

See colours

Jest to też niecodzienna szansa, aby doskonalić znajomość języka angielskiego poprzez realizację poszczególnych zadań związanych z prowadzeniem strony, a więc kręceniem filmów o głównych bohaterach tj. uczniach i ich szkołach, tworzeniem aplikacji dla uczniów z innych krajów czy prezentacji kultury naszego kraju, w tym tradycyjnych potraw i zwyczajów.

Projekt „Zobacz kolory” ma być jednak przede wszystkim szansą, aby spojrzeć dalej, dostrzec innych ludzi z całym ich bogactwem, i zachwycić się tą innością.

KATARZYNA KUSZNIERUK-DZIUGIEWICZ