Wydarzenia szkolne
linia25.10.2021

„Razem przeciw depresji”W poniedziałek 25 października razem z grupą dziewczyn z internatu wybrałyśmy się na seans filmowy do kinoteatru Pasja. Spotkanie realizowane było w ramach kampanii Urzędu Miasta w Iławie „Razem przeciw depresji”.

Miałyśmy okazję obejrzeć film „Najlepszy”, opowiadający o historii Jerzego Górskiego, który w młodości był narkomanem, jednak dzięki ciężkiej pracy i determinacji wspiął się po szczeblach kariery sportowej i został mistrzem świata w triathlonie.

Mężczyzna niejednokrotnie przebywał w więzieniu, był w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym, a uzależnienie wyniszczało go każdego dnia. Decydując się na pobyt w ośrodku uzależnień, przeszedł wewnętrzną przemianę. Wymagało to od niego ogromnej siły i nieustannej walki z samym sobą. Nie poddając się, przez wiele lat intensywnie trenował, a ambicja i chęć zmiany własnego życia doprowadziły go do sportowych sukcesów na skalę światową.

Takie historie mają bardzo cenny przekaz, dlatego dziękujemy za możliwość uczestnictwa wszystkim organizatorom tego wydarzenia.

Tekst: NATALIA PLICHTA
Opiekun: ANNA GNACZYŃSKA