Wydarzenia szkolne
liniaWkręć się w ekologię
– zajęcia w internacie


Wkręć się w ekologię

„Ziemia więcej mówi nam o nas niż wszystkie książki”.
Antoine de Saint-Exupéry

Nawiązując do słów słynnego pisarza, dziewczęta mieszkające w internacie, postanowiły zadbać o Naszą Planetę. Życie, w którym bierze się pod uwagę dobro środowiska, to wybór sprawiający dużo satysfakcji.

Dziewczęta zrealizowały kilka inicjatyw ekologicznych. Wykazały się kreatywnością, przy wykorzystywaniu materiałów, które zwykle trafiają do kosza. Poddały recyklingowi kartonowe pudełka, które w jednej chwili przeobraziły się w piękne organizery.

Wkręć się w ekologię

Samodzielnie stworzyły własne eko-torby. Miały możliwość zaprojektowania wzoru według własnego pomysłu przy użyciu kolorowych farb. Każda torba była niepowtarzalna i oryginalna. Z pewnością będą służyły przez długi czas.

Wkręć się w ekologię Wkręć się w ekologię

W ciągu roku w Internacie są zbierane plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Mamy nadzieję, że zrealizowane zajęcia uświadomiły uczestnikom, że troska o środowisko nie musi wiązać się z dużym nakładem siły, ani wielkimi przedsięwzięciami. Wystarczy kontrolować własne postępowanie wobec otaczającej przyrody.