Dla Niepodległej

XI Powiatowy Konkurs Historyczny

„XI Powiatowy Konkurs Historyczny”

Dnia 12 kwietnia 2018 r. odbył się w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny pt. „Potęga Jagiellonów” zorganizowany przez mgr Lucynę Paczkowską.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania historią Polski.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zagadnień związanych z kształtowanie się i funkcjonowaniem demokracji szlacheckiej w Polsce oraz polityką wewnętrzną i zagraniczną Jagiellonów.

„XI Powiatowy Konkurs Historyczny”

Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Iławie. Udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Iławy, Lubawy i Susza.

Prace oceniała komisja w składzie: mgr Krystyna Ulatowska, mgr Łukasz Borucki i mgr Lucyna Paczkowska.

Najlepsza trójka:

• I miejsce – Szymon Golubski z ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie;

• II miejsce – Tomasz Truszczyński z ZS w Lubawie;

• III miejsce – Patrycja Mioskowska z ZS w Lubawie.

„XI Powiatowy Konkurs Historyczny”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów.

LUCYNA PACZKOWSKA