10.11.2016

Akademia z okazji
Narodowego Święta Niepodległości

Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła, pamiętając o tych ważnych dla wszystkich nas, Polaków, wydarzeniach, zorganizowała 10 listopada 2016 r. uroczystą akademię.

Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości
Święto Niepodległości

Uczniowie klasy II-giej Technikum Organizacji Reklamy i Technikum Handlowego oraz szkolni artyści pod kierunkiem p. Anety Nastaj przygotowali piękną lekcję historii.

Uczniowie przedstawili tragiczne losy naszej Ojczyzny oraz trudną drogę do wolności.

Interpretacje muzyczne i recytatorskie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Oddaliśmy hołd tym, dzięki którym my, dziś, jesteśmy wolni.

Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości

Przemówienie premiera Jędrzeja Moraczewskiego z 1918 roku odczytał Mieczysław Pietroczuk – nauczyciel wychowania fizycznego.

KAROLINA BRETSZNEIDER