Wycieczka do Torunia
 – Szkolne Muzeum Motoryzacji

Dnia 17 czerwca uczniowie klasy 1 ts wraz z kilkoma osobami z innych klas uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Przedpołudnie uczniowie spędzili w toruńskim planetarium: obejrzeli seans „Makrokosmos” i zwiedzili Bazę Mars#17 (interaktywną wystawę).

Następnie udali się do Zespołu Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema w Toruniu, by obejrzeć pojazdy znajdujące się w Szkolnym Muzeum Motoryzacji.

Słowo „obejrzeć” nie do końca odzwierciedla to, co uczniowie robili – dotykali wszystkiego, co tylko było w muzeum, wchodzili prawie do wszystkich pojazdów, zaglądali im pod maskę, dosiadali motocykli, itd. – uczniowie technikum pojazdów samochodowych byli w swoim żywiole.

Końcowym punktem wycieczki było oglądanie zabytków Starego Miasta w Toruniu i spacer Bulwarem Filadelfijskim.

Opiekunami wycieczki byli: panie Karolina Łątkowska i Wioletta Snowacka oraz wychowawca klasy Piotr Turowski.

PIOTR TUROWSKI