21.12.2016

Kolędowanie
w szpitalu

Kolędowanie w szpitalu

Jak co roku, 21 grudnia 2016 r. młodzież z Mechanika wybrała się z Mikołajem i elfami do iławskiego szpitala, by rozdać prezenty wszystkim chorym dzieciom przebywającym na oddziale pediatrii.

Kolędowanie w szpitalu

Tradycją stała się również dalsza wędrówka po wszystkich oddziałach i salach szpitalnych, by przynieść choć odrobinę radości i wzruszeń ludziom, którzy musieli ten świąteczny czas spędzić właśnie w szpitalu.

Atmosfera była wspaniała, ale nie zabrakło również łez. Uczniowie śpiewali kolędy i częstowali słodyczami. W tym roku byli to uczniowie III i IV klasy technikum hotelarskiego, a przedsięwzięcie realizowane i współfinansowane było w ramach programu „Bezpieczna +”.

Kolędowanie w szpitalu

„To piękny gest i poświęcenie ze strony młodzieży, które jak widać sprawia im również dużo radości” – mówi p. Anna Bielińska, nauczyciel przedmiotów hotelarskich i opiekun grupy.