22.03.2018

IV edycja szkolnego konkursu
„Młodzi Tłumacze”

W czwartek 22 marca w świetlicy szkolnej odbyła się już IV edycja szkolnego konkursu z języka angielskiego „Młodzi Tłumacze”.

Corocznie konkurs cieszy się dużą frekwencją, w tym roku przystąpiło do niego blisko 30 uczniów technikum.

„Młodzi Tłumacze”

Uczestnicy mieli za zadanie przełożyć z języka angielskiego na polski fragment piosenki U2 „The little things that give you away”, trzy krótkie cytaty znanych osób oraz fragment „Alicji w Krainie Czarów” autorstwa Lewi Carroll.

„Młodzi Tłumacze”

Efekty pracy uczniów będą teraz oceniane przez jury konkursu. Patronami konkursu są wydawnictwa MacMillan oraz Pearson, które ufundowały drobne gadżety dla wszystkich uczestników oraz nagrody główne dla laureatów, których poznamy w pierwszej połowie kwietnia.

MARIUSZ WOLAŃSKI
(organizator konkursu)